Koronkowa bluzka i top

Akcja „jeden wykrój na dziesięć sposobów”, sprawiła, że nie tylko w mojej szafie przybyła spódnica, ale także top i koronkowa bluzka, którą planowałam uszyć już dobry rok temu, ale jakoś nie mogłam się za to zabrać.
Na szczęście do uzupełnienia mojej wizji eleganckiej stylizacji brakowało właśnie tego typu bluzki. Tak więc na dzień przed sesją zdjęciową powstał wykrój oraz obie bluzki.
Jeśli chodzi o wykończenie podkroju szyi oraz rękawów, to użyłam ozdobnej gumki, która idealnie się sprawdziła i nadała ciekawy charakter.
Szczerze mówiąc pomimo, że bluzka jest prosta, to przemodelowanie wykroju z Burdy było męczące. Niestety nie jestem w tym mocna i moje kombinacje, to niesamowity wyczyn. Jakoś nie specjalnie to jeszcze ogarniam, ale może z czasem się tego nauczę. Tak czy inaczej udało się i teraz wykroju na top oraz prostą bluzkę będę strzegła, bardziej niż na te skomplikowane wykroje.
Bluzka i top pochodzą z tego samego wykroju. Jakie zmiany wprowadziłam w bluzce koronkowej, niestety już nie pamiętam, może wcale ich nie wprowadzałam 😕
Więcej zdjęć bluzki znajdziecie we wpisie o akcji.

Wykrój
Burda 10/20106
Model 115
Rozmiar 34

Ten post ma 2 komentarzy

  1. Kasia K

    Cześć,
    Niby prosty krój, ale koronka nadaje mu charakteru. Bardzo mi się podoba, ślicznie w tej bluzce wyglądasz 🙂
    Pozdrawiam,
    Kasia

Dodaj komentarz