Bluzka z wyciętymi ramionami

Bluzka z wyciętymi ramionami

Bluzka z wyciętymi ramionami, to element, który całkiem lubię w bluzkach. Chociaż mam już jeden model kupiony w tym stylu, uznałam, że fajnie będzie uszyć coś takiego. Dlatego też, gdy zobaczyłam ten krój, wiedziałam, że z niego skorzystam.

czerwona bluzka

Po co tego typu krój

Lubię proste modele, ale szycie zwykłej bluzki, bez jakichś udziwnień, to zaproszenie nudy. Dlatego warto jednak korzystać z modeli, które mają w sobie coś nietypowego, tak jak np. bluzka z wyciętymi ramionami. Dzięki temu nie wieje nudą i coś się dzieje.

letnia stylizacja
bluzka z wyciętymi ramionami

Jaki materiał?

Początkowo chciałam uszyć tę bluzkę z tkaniny, tak jak to było na oryginalnych zdjęciach papavero i nawet kupiłam specjalnie tkaninę. Jednak kilka dni przed szyciem, uznałam, że jednak wolałabym tę bluzkę z czarnej dzianiny, ale … jak już napisałam mam w swojej szafie czarną bluzkę z wyciętymi ramionami. Tak więc wybrałam czerwoną dzianinę.

bluzka z odkrytymi ramionami

Szycie

Szycie tego modelu jest naprawdę bardzo proste. Do wyboru są dwa typy rękawów. Ja wybrałam model 0751a, czyli model o węższym i dłuższym rękawie. Jedyną rzeczą, jaką skorygowałam, było obniżenie zaszewki biustowej. Chociaż początkowo miałam  w planach falbanę, ostatecznie z niej zrezygnowałam, ponieważ uznałam, że fajnie i nietypowo będzie zastosować gumkę z falbanką. Tak też zrobiłam. Na tym właśnie etapie pojawiły się trudności, tzn. nie wiedziałam jak ma być naprężona ozdobna gumka i tak chyba dwa razy wypruwałam ją. I jeśli chodzi o trudności przy szyciu, to byłoby na tyle. A jeśli ktoś wybierze model jak w propozycji z falbaną, to na pewno szycie pójdzie dużo sprawniej i łatwiej.

bluzka papavero
bluzka z wycięciami

Bluzka z wyciętymi rękawami a wyzwania

Bluzka z wyciętymi rękawami niesie ze sobą pewne wyzwania. Jeśli obserwujecie mnie na instagramie, to pewnie wiecie jakie. Otóż tego typu wycięcia wymagają pamiętania o kremach z filtrem, który zabezpieczy przed opaleniem odsłoniętych ramion i oryginalną opalenizną – haha. Ja już zdążyłam wyjść na dłuższy spacer bez filtra i w głowie powtarzałam prośbę do Słonka, aby mnie oszczędziło. Na szczęście Słonko mnie wysłuchało.

dziurawa dżesika bluzka z wyciętymi ramionami
bluzka z wyciętymi ramionami

Okiem stylistki

Tego typu bluzka może nie najlepiej sprawdzić się u kobiet z dużym biustem, ale wystarczy w tym przypadku pogłębić dekolt i będzie ok. Duże wycięcia na ramionach, tak jak w mojej wersji, mogą optycznie zwęzić ramiona, dlatego warto zwrócić na to uwagę jeśli ktoś nie chce takiego efektu.

bluzka na lato

Wykrój

Papavero
Model: 0751 A (dziurawa Dżesika)
Rozmiar 36/168
Materiał: dzianina

Stylizacja i makijaż: dr Stylizuje
Zdjęcia: narzeczony (M.B.)

bluzka na lato

Dodaj komentarz