Koszula z wiązaniem

Koszula z wiązaniem

Koszula z wiązaniem, to model, o którym myślałam od kilku lat. Przeglądałam Burda po Burdzie w nadziei, że któryś wykrój przypadnie mi do gustu, jednak tak nie było. Zawsze coś mi nie pasowało. Oznaczyłam wszystkie modele i zastanawiałam się, który wybrać. Tak zeszło mi jakieś 3 lata. Aż w tamtym roku, w październikowym numerze burdy, pojawił się model idealny.

koszula z wiązaniem pod szyją

Coś o modelu

Ten model przypadł mi naprawdę do gustu i nawet dwa razy wrzucałam go na stories instagrama. Raz pokazałam i się nim zachwycałam, a za drugim razem pytałam kto ten model uszył. Musiałam wybadać teren, tzn. dowiedzieć się czy wykrój nie wymaga przeróbki oraz z jakich materiałów uszyli go inni.
W Burdzie koszula z wiązaniem jest uszyta z satyny, a ja upatrzyłam sobie szyfon. Szczerze mówiąc nie byłam pewna czy szyfon dobrze odda to piękno. Ale ile miesięcy można się czaić?!

koszula z wiązaniem
koszula damska z wiązaniem

Koszula z wiązaniem i jej szycie

Model tej koszuli jest całkiem przyjemny i prosty do szycia, oczywiście pod pewnym warunkiem. Jakim? Że nie szyje się tej koszuli z szyfonu.
Ile ja się namęczyłam przy układaniu materiału, a później jego wycinaniu! Szyfon zdecydowanie nie jest materiałem, który lubię szyć. Jednak efekt jaki daje czasami sprawia, że mam ochotę mieć z niego jakąś rzecz!
W tej bluzce podkleiłam oczywiście plisę przodu.
Nic nie zmieniałam, ani nie modyfikowałam przy wykroju, bo nie było takiej potrzeby.
Jeśli miałabym szyć tę bluzkę jeszcze raz, to nie wiem czy nie wydłużyłabym rękawów o jakieś 2-3 cm, aby dać ciekawszy efekt przy rękawach.

szyfonowa koszula
szyfon w paski

Okiem stylistki

Koszula z wiązaniem fajnie sprawdzi się u pań z mniejszym biustem. Przy dużym biuście, może dać efekt ciężkości.
Jeśli miałaby odradzić komuś taki model, to raczej paniom o krótszej szyi.

szyfonowa bluzka
chic blouses for work

Wykrój

Burda 10/2020
Model: 109
Rozmiar 36
Materiał: szyfon

Stylizacja i makijaż: dr Stylizuje
Zdjęcia: narzeczony (M.B.)

dr stylizuje

Dodaj komentarz