Bluzka Mamy

Bluzka Mamy?

Jak to się stało, że powstała bluzka Mamy? Przecież tyle razy mówiłam i pisałam o tym, że dla nikogo poza sobą nie zamierzam szyć. A jednak złamałam się i tak naprawdę w momencie kiedy to piszę, to już w sumie cztery bluzki Mamie uszyłam. Wam zaprezentuje natomiast jedną z ciekawymi wiązanymi rękawami.
Pewnie bym nie uszyła jej, gdyby nie to, że postanowiłam dać szansę książce „Super t-shirt” Agnieszki Tylak. Uznałam, że dzianina, brak zaszewek itd. sprawią, iż uda mi się ogarnąć ten temat.

Model zwykły, a jednak niezwykły

Mama chciała prostą bluzkę, ale dla mnie osobiście byłoby to zbyt nudne. Dlatego zaproponowałam jej rękawy jak w modelu 1124. Długość i dekolt zrobiłam zgodnie z życzeniem Mamy. Ale wiecie jak to jest. Czasem ma się plan i wydaje się, że będzie ok. Szyjecie coś i nagle kiedy zaczyna to nabierać kształtów, okazuje się, że jednak coś jest nie tak. Tak było z tą bluzką. Z racji medycznego wykształcenia, mam pewne skojarzenia, których osoba nie związana z medycyną, tego nie ma. I tak odpaliło mi się skojarzenie z uniformem jak na salę operacyjną. 

bluzka z wiązanym rękawem

To nie sala operacyjna

Skoro to nie sala operacyjna, bluzka Mamy nie mogła tak wyglądać! Dlatego postanowiłam coś zmienić. Tak wpadłam na pomysł podwójnego ściągacza dekoltu i rękawów z kolorową warstwą spodnią. To było to! Bluzka kompletnie nabrała innego wyrazu, stała się ciekawsza i co najważniejsze przestała mi się kojarzyć z zabiegowcami.

dekolt w serek

Szycie

Tę bluzkę szyło się całkiem spoko. Najwięcej przepraw miałam z podwójnym ściągaczem dekoltu. Całe modelowanie zrobiłam wraz z instrukcją z książki i szło to całkiem gładko. Drugą rzeczą, która trochę mi sprawiła trudności, to wycyrklowanie odpowiedniej długości. Mama koniecznie chciała bluzkę, która będzie aż za pośladki. Cóż z takim „klientem” się nie dyskutuje 😉
Bawełniana dzianina, z której szyłam była naprawdę bardzo fajna, bo miała gruby i gęsty splot. Pewnie, gdybym użyła jej jako spodnią warstwę rękawa, to byłoby zbyt grubo. Dlatego wykorzystałam resztki delikatnej bawełny, z której szyłam kiedyś sobie golf.

rękaw z wiązaniem

Wykrój

Książka: „Super T-shirt” Agnieszka Tylak
Model: 1124 (bluzka z wiązaniem)
Materiał: bawełniana dzianina

wiązanie na rękawie

Dodaj komentarz