Bluzka z lejkowatymi rękawami

Bluzka z lejkowatymi rękawami

Podczas przeglądania modeli na stronie papavero, wpadła mi w oko bluzka z lejkowatymi rękawami. Sposób uszycia i do tego szeroki pas na zdjęciu nawiązywał stylem jakby do kimona. A ponieważ lejkowaty rękaw od dawna mi się podobał, postanowiłam, że koniecznie muszę uszyć ten model. 

dramatic sleeve

Trochę o rękawach

Bluzka z lejkowatymi rękawami, a w zasadzie rękawy w języku angielskim określane są jako „pagona sleeve”. Ten typ rękawa był popularny w latach 50. i 60. XIX wieku. Był on węższy na ramieniu i bardzo szeroki przy nadgarstku, stąd też nazwa lejowaty lub dzwonowy.

szycie bluzki
pagoda sleeve

Jaki materiał

Ze względu na swój kształt, wewnętrzna strona rękawa jest także widoczna i powinna być równie ładna jak strona zewnętrzna. Dlatego też dużo myślałam jaki dobrać materiał do bluzki z lejkowatymi rękawami. Myślałam o satynie, z której uszyty został pierwowzór. Ale obawiałam się, że wydzie bluzka w stylu lat 90., a nie o taki efekt mi chodziło. Chciałam czegoś nowoczesnego i wpisującego się w mój gust. Ostatecznie wybrałam szyfon, który miał równie intensywny print po wewnętrznej stronie.
Dodatkowym plusem szyfonu jest to, że przepięknie unosi się na wietrze, potęgując piękno rękawów.
Jeśli chodzi o ten model, to rękawy w nim wyglądają fantastycznie niezależnie od tego w jakiej pozycji znajduje się ręka. 

bluzka z lejkowatymi rękawami bokiem
bluzka papavero
szyfonowa bluzka

Szycie bluzki z lejkowatymi rękawami

Zanim przystąpiłam do szycia bluzki, sprawdziłam komentarze pod wpisem o tym modelu. Niektóre panie napisały, ze niestety dekolt jest za wąski i nie przechodzi głowa. Dlatego już na samym początku, jeszcze przed wycięciem materiału, poszerzyłam dekolt i zrobiłam korektę odszycia. 
Aby mieć pewność, że wszystko będzie pięknie wyglądać, zastosowałam do rękawów szew francuski. 
Oczywiście szycie szyfonu nie należy do najłatwiejszego, ale na szczęście model jest prosty, więc nie było tak źle.

japońska yui
bluzka z długimi rękawami
bluzka z szerokimi rękawami

Okiem stylistki

Bluzka z lejkowatymi rękawami sprawdzi się przy wielu typach sylwetki. Wszystko zależy tak naprawdę od materiału, z którego uszyjecie dany model oraz od całej stylizacji. 
Dekolt w przypadku pań o większym biuście zawsze można zmienić na taki w kształcie litery „V” albo ładnie pogłębić i zaokrąglić. 
W przypadku pań o szerszych biodrach i płaskim brzuchu, zachęcam do włożenia tej bluzki w spodnie czy spódnicę, aby odciążyć sylwetkę.

szerokie rękawy
dr Stylizuje

Wykrój

Papavero
Model: 0010 C (japońska Yui)
Rozmiar 36/168
Materiał: szyfon

Stylizacja i makijaż: dr Stylizuje
Zdjęcia: narzeczony (M.B.)

trendy look
bluzka z szyfonu

Dodaj komentarz