Body z dekoltem

Cóż za dekolt!!!!

Body z dekoltem? O tak!!! To właśnie ten dekolt z falbaną tak mnie zachwycił, że postanowiłam je uszyć. Chociaż są trzy wersje tego body, to ta najbardziej odważna przypadła mi do gustu. Ale o tym już za chwilę.

body z dekoltem

Przecież ja nie noszę body!

Chociaż nie noszę body, to jednak postanowiłam je uszyć. Czasami tak bywa, że chociaż czegoś nie noszę, to bardzo mi się podoba iii… po prostu chciałabym to mieć. Tak też było w przypadku tego body z dekoltem. Tak jak już wspomniałam zachwycił mnie dekolt i ta falbana! Nie mogłam sobie odmówić czegoś takiego. 

dekolt z falbaną - szycie

Jaki materiał?

To body zdecydowanie wymaga rozciągliwej dzianiny. Tu w zależności od przeznaczenia sprawdzą się różnego typu dzianiny m.in. lycra jeśli chcecie uszyć strój kąpielowy albo taka dzianina jak moja jeśli chcecie tak jak ja zakładać to body do codziennych stylizacji. Może to być także bawełniana dzianina.

Drugą opcją, którą należy wziąć pod uwagę, poza przeznaczeniem tego body, to rozciągliwość, ciężar i wersja górna tego body. Przy bardziej rozciągliwej i ciężkiej dzianinie – dekolt może się rozchodzić, ale przy lycrze już niekoniecznie.

body Lara

Szycie

Body z dekoltem szyłam w 2020 roku, a więc jakiś czas temu. Tak naprawdę jest proste do uszycia. Jedyne z czym miałam problem to z wszyciem łamanej gumy u dołu, a w zasadzie nie do końca wiedziałam jak mocno ją naprężyć (robiłam to pierwszy raz). Ale jeśli macie doświadczenie we wszywaniu tego typu gum czy ściągaczy, to na pewno lepiej szybko Wam to pójdzie.

body papavero

Porozmawiajmy o wykroju

Jaka jest moja opinia o tym wykroju? Zacznijmy od dolnej części body – majtkowa część obejmuje pośladki i do skąpych nie należy, co jest plusem np. w przypadku stroju kąpielowego jeśli nie lubicie gatek wchodzących w tyłek, czy też w przypadku kiedy zakładacie takie body do spódnicy albo tak jak ja – luźniejszych spodenek.

Góra body w wybranej przeze mnie wersji, to już małe wyzwanie, a to dlatego, że dekolt jest spory i w przypadku ciężkiego materiału tak jak mój, falbana swoim ciężarem może powiększać dekolt (miejcie to na uwadze).  Bielizny raczej przy tej wersji nie założycie, a przynajmniej nie taką standardową. Ale jeśli macie mały biust, to dekolt w tym modelu będzie boski!!!

Tak jak wspomniałam są różne warianty tego body, a więc trzy różne góry, które możecie zobaczyć na stronie papavero.

A co jeśli ktoś nie chce body, ale tak jak ja zakochał się w dekolcie? Otóż jest możliwość zamiast wszywanie majtkowego dołu, doszycia spódnicy, a więc stworzenie sukienki z koła, półkoła lub stworzenie sukienki kopertowej. Wszystko zależy od Was.

Czy polecam ten model? O tak!!! 

stylizacja z kapeluszem
dekolt z falbanką

Okiem stylistki

Dekolt tego body jest piękny, ale najlepiej sprawdzi się w przypadku małego biustu. Jeśli koniecznie chcecie tę wersję, a boicie się, że biust może być widoczny, to zabezpieczcie się w taśmy do dekoltu.

Jeśli chcecie czuć się komfortowo i nie martwić się o to czy dekolt jest w odpowiednim miejscu lub też macie duży biust, to możecie uszyć wersję ze spodnią warstwą, która utrzyma wszystko na swoim miejscu, a do tego pozwoli na założenie biustonosza. 

body z falbaną

Wykrój

Papavero
Model: 0893 A (Lara)
Rozmiar 36/168
Materiał: dzianina

Stylizacja i makijaż: dr Stylizuje
Zdjęcia: narzeczony (M.B.)

body czy strój kąpielowy

Dodaj komentarz