Piasek pustyni

Wspomnienia

Kolor i mieniące się drobinki bluzki, przypominają mi piasek pustyni. Przeglądając zdjęcia tego, co uszyłam, wróciłam do wspomnień z mojego pierwszego wyjazdu do Jordanii. Wszystko było dla mnie nowością. Miałam wrażenie, że jestem w zupełnie innym świecie. Pamiętam widok palm, zapach kawy z kardamonem, niesamowite przestrzenie, cudowne jedzenie, zwiedzane miejsca i swoją rodzinę, którą wtedy zobaczyłam po raz pierwszy na żywo. To były jedne z moich najpiękniejszych wakacji. 

Pomysł na bluzkę

Kupując materiał, nie wiedziałam co z niego uszyję, ale tak bardzo mi się spodobał, że nie mogłam go sobie odmówić. Kolor i nici mieniące się tak subtelnie w świetle zrobiły na mnie niesamowite wrażenie. Kompozycja kolorystyczna idealnie skomponowała się moją karnacją. Pomimo zachwytu, materiał przeleżał spory kawałek czasu. Nie wiedziałam jak ciekawie wyeksponować dzianinę. W pewnym momencie byłam już pewna w co się przeistoczy, ale nie wiedziałam skąd wziąć wykrój. Wpadł mi wtedy w ręce wykrój z Kocham Szycie, a wraz z nim idealny dekolt. 

piasek pustyni
bluzka jak piasek pustyni
tył bluzki

Skąd wykrój?

Po przetestowaniu wykroju bordowej bluzki ze stójką, postanowiłam zaryzykować. Motywacją było też oczywiście wyzwanie Szyciowe Oczyszczenie. Podstawę stanowił przerabiany i kombinowany wykrój na chabrowy golf. Natomiast wycięcie na dekolcie wzięłam z bordowej bluzki. Rozkloszowane rękawy, to była podstawa w mojej wizji. Niestety kombinacje nie sprawdziły się najlepiej i bluzka bardzo brzydko układała mi się na dekolcie. Jednak materiał „piasek pustyni” mnie przekonał, abym zawalczyła. Zaryzykowałam i wprowadziłam poprawki (uwierzcie mi – poprawki mnie przerażają!). Musiałam odpruć stójkę i podnieść przód bluzki do góry, skracając ją przy tym. Na szczęście wszystko się powiodło, a bluzka dobrze się układa. Jedyny mały minusik, to fakt, że muszę uważać na bluzkę, ponieważ można ją zaciągnąć nawet pierścionkiem. 

stylizacja
w całosci
stylóweczka

Wykrój

Hybryda: Burda 12/2014, Szycie krok po kroku 2/2018, Kocham szycie 4/2019
Model: 114 (Burda), 3 (Szycie krok po kroku), 104 (Kocham szycie)
Rozmiar 36
Materiał: dzianina

hulajnoga

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz