Koronkowa bluzka na lato

Koronkowa bluzka, ale jaka?

Koronkowa bluzka na lato powstała w połowie kwietnia 2020 r. i była małym przełomem w długim okresie braku weny.
Kiedy inni tworzyli jak szaleni w okresie zamknięcia w domu, ja nie mogłam nic stworzyć. Ale tak chyba miałam od początku 2020 roku i w zasadzie ciągnie się to dalej. Ten materiał u mnie leżał i leżał, a ja jak to często bywa nie wiedziałam co mam z niego uszyć. To bywa czasem stresujące. Jednak ostatnio kompletnie to zlewam i żyje mi się dużo lepiej.

bluzka koronkowa

Coś innego, ale nie do końca

Kiedy przyszedł pomysł wiedziałam, że będzie miał on rozcięcie w kształcie łezki. Początkowo myślałam, że zrobię wiązanie pod szyją, tak aby ładnie wykończyć bluzkę. Później okazało się, że w moich zapasach pasmanteryjnych mam ozdobą gumkę. Myślałam, że to z niej zrobię wiązanie, ale ostatecznie udało mi się znaleźć ciekawsze wykończenie dekoltu, a więc samą gumkę. Drugą kwestią były rękawy. Nie chciałam prostych rękawów, a materiału nie miałam za wiele, a w zasadzie miałam tylko na krótki rękaw. Ostatecznie zdecydowałam się na bufiaste rękawy wykończone u dołu gumką, tak aby dawały wrażenie objętości. Efekt końcowy bluzki tak bardzo mi się podoba, że gdybym miała ją szyć jeszcze raz, to wszystko zostawiłaby takie jakie jest obecnie.

bluzki z koronki

Koronkowa bluzka – wykrój i szycie

Jeśli liczycie, ze powiem Wam, iż koronkowa bluzka, a w zasadzie jej wykrój pochodzi z jakiegoś czasopisma, to niestety Was rozczaruję. Wykrój stworzyłam z przemodelowania podstawowego t-shirta. Zaś zwykły t-shirt mam z książki „Super T-shirt” Agnieszki Tylak. Podstawowy model t-shirta daje naprawdę różne możliwości na tworzenie bluzek z dzianin, jakie tylko przyjdą nam do głowy.

koronkowa bluzka

bluzka z bufiastymi rękawami

Wykrój

„Super T-shirt” Agnieszka Tylak
Model: przemodelowany podstawowy t-shirt
Rozmiar: 36
Materiał: koronkowa dzianina

Stylizacja i makijaż: dr Stylizuje
Zdjęcia: narzeczony (M.B.)

Więcej zdjęć koronkowej bluzki w różnych zestawieniach znajdziecie na moim drugim instagramie @drStylizuje.

dekolt łezka

DIY szycie na maszynie

Dodaj komentarz