Błękitny top

Mój błękitny top, to jedna z najprostszych rzeczy jaką do tej pory uszyłam. Jednak też, jedna z bardziej praktycznych rzeczy. Jest lato, pastele, zawsze są na topie, a do tego,a do tego podkreślają opaleniznę.

Pomysł na …

Pomysł na błękitny top zrodził się w konsekwencji wyzwania #szycioweOczyszczenie, ale też z zapotrzebowania na coś prostego i delikatnego w mojej garderobie. Do tego ostatnio postanowiłam trochę zmienić kolorystykę w szafie i po wielu latach, postanowiłam zakupić błękitne jeansy. Spodnie w tym kolorze miałam chyba ostatni raz w liceum, a więc odrobinę czasu minęło 😉 Sprawdzając co mogę ładnie z nimi skomponować, okazało się, że za wiele nie mam. Natomiast w moich zapasach materiałowych znalazł się kawałek tkaniny, który kiedyś dawno, dawno temu mama kupiła sobie na chustę? (to jeszcze chyba z czasów mojej podstawówki). Tak więc materiał przeleżał mój nastoletni, studencki, doktorski i nawet przeprowadził się ze mną. Ale to nie jedyna perełka z takim przebiegiem 😉

błękitny top

W końcu prosty model

Dawno nie szyłam czegoś tak szybko po dotarciu Burdy. Ale jak tylko zobaczyłam najnowsze wydanie magazynu, już następnego dnia wzięłam się za kopiowanie wykroju. Pozostał mi tylko wybór odpowiedniego materiału. Z tym o dziwo, wcale nie było tak trudno. Natomiast zabranie się za szycie trwało ponad dwa tygodnie, bo przyszedł czas na wakacyjny wyjazd i tak to jakoś się przedłużyło. 

błękitny top na luzie
na mostku

Na temat wykroju i szycia

Model tego topu przewiduje odszycie, natomiast ja się zagapiłam i niestety źle rozplanowałam ułożenie wykroju na materiale, przez co zabrakło mi na te odszycia. Postanowiłam jednak nie zawracać sobie tym głowy i po prostu wycięłam lamówki, którymi wykończyłam dekolt i podkroje pach. Wyszło to całkiem ładnie. Jednak czegoś mi brakowało, a mianowicie jakiejś ozdoby, dlatego postanowiłam wykorzystać pasmanterię, która dzięki swej bijącej po oczach bieli, podkreśliła błękit bluzki. 

Jeśli chodzi o sam wykrój, to wymiary się zgadzają, nie wprowadziłam żadnych zmian poza lamówką zamiast odszycia. Ramiączka miały idealną długość, więc nie musiałam nic wydłużać czy skracać. Na podłożenie dołu dałam tylko 1,5 cm, co w zupełności mi wystarczyło.

Wykrój jest na tyle prosty, że każda początkująca osoba spokojnie sobie poradzi. 

błękitny top
to ja
tył błękitnego topu
pasmanteria

Wykrój

Burda 8/2019
Model 114
Rozmiar 34
Materiał: poliester 

blue
blue jeans

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz