Granatowy top

Powtórka wykroju

Granatowy top, to powtórka wykroju z wcześniejszego wpisu. Model tak bardzo przypadł mi do gustu, że postanowiłam skorzystać z niego jeszcze raz. Tak jak kiedyś omijałam powtarzanie wykrojów, tak teraz po prostu zmieniam materiał i mam coś zupełnie innego, ale ten sam model.
Zmianą, którą wprowadziłam tym razem jest odszycie dekoltu z przodu i tyłu. Dzięki większej ilości materiału mogłam sobie tym razem na to pozwolić.

Powtórka także materiału

Granatowy top, to nie tylko powtórka modelu, ale też powtórka materiału. Na samym początku prowadzenia bloga, dorwałam piękną sukienkę, która miała wadę. Jednak ze względu, że nie lubiłam długich sukienek, postanowiłam wykorzystać gotowca i stworzyć wersję krótką. Wyszło bardzo fajnie 😉 Jednak w ramach wielkich porządków, w ubiegłym roku, z jakiegoś powodu oddałam ją. Szczerze mówiąc to nawet nie jestem w stanie sobie przypomnieć, co mnie podkusiło do oddania takiej sukienki. Patrząc z perspektywy czasu, te porządki pozbawiły mnie kilku rzeczy, które teraz by mi się przydały!!! Co ja myślałam pozbywając się niektórych rzeczy?! Dlatego jak wywalacie coś lub oddajecie, to zastanówcie się bardzo dobrze nad tym. 
Wracając do granatowego topu, powstał on z resztki materiału, która została po skróceniu sukienki. A że to wiskoza, to sama przyjemność noszenia.

granatowy top
granatowy top całość
top tył

Szycie podyktowane ...

Ostatnie moje uszytki, wynikały z potrzeby uzupełnienia szafy o ubrania pasujące do zakupionych spodni. Zmieniłam kolory spodni w szafie, a więc czas na dobór góry. A że cały czas mam w głowie: „sama se możesz uszyć bluzkę”, to grzecznie odwieszam wieszak sklepowy z czymś co mi się podoba i wychodzę. Z drugiej strony, wyzwanie „szyciowe oczyszczenie” trwa, a u mnie coś nie ubywa tych materiałów. Na dodatek ostatnio byłam w sklepie z materiałami po jedną dzianinę i wróciłam z pięcioma rodzajami materiałów – nie wpuszcza się hazardzisty do kasyna. 

top
granat i biel

Wykrój

Burda 8/2019
Model 114
Rozmiar 34
Materiał: wiskoza

Dodaj komentarz