Golf w kratę

Wiele razy mówiłam i pisałam, że nie szyję dwa razy tego samego wykroju, chyba, że to jest basic w formie podkoszulki, koszulki albo wykrój, który za sprawą zupełnie innej tkaniny da totalnie inny efekt.
Historia tej bluzki jest zupełnie inna. Znajoma od długiego czasu naciskała, że koniecznie chce abym coś jej uszyła, w tym m.in. golf z tego wykroju. Nie specjalnie mi on pasował do niej, ale uznałam, że model jest na tyle szeroki, że jeśli nie będzie do niej pasował, to zrobię przechwyt i będę miała jedną rzecz więcej w szafie. Tak też się stało 😉
To doświadczenie pokazało mi, że szyć chcę tylko sobie. Jestem stylistką, a nie krawcową 😉
Szycie dla innych stresuje mnie, bo tak naprawdę nigdy nie wiem jaki będzie ostateczny efekt, czy wszystko będzie leżało prawidłowo. Nawet sobie szyjąc nie wiem jak będzie wszystko na mnie leżało.
Stres związany z zastanawianiem się co, z jakiego materiału, w jakim rozmiarze, czy aby ten wykrój dobrze się układał itd. sprawił, że przez cały styczeń nie siadłam do maszyny, poza tym co miałam uszyć znajomej. Jedna bluzka, której zdjęcia nie zrobiłam bardzo dobrze leżała.

Wracając do tego golfu na pewno powinny z niego zrezygnować osoby z krótką szyją, bardziej puszyste czy też o bujnym biuście. Ze względu na to, że ten model ma zakładki na rękawach i długą linię ramion, niestety bardzo poszerza figurę w górnej partii tułowia, dlatego trzeba na to uważać, bo robi się spora dysproporcja w sylwetce. Z tego względu odradzam też dany wykrój osobom, które są szersze w ramionach, a bardzo wąskie w biodrach, chyba, że umie się to ograć, ew. założy się dół ubrania, który ładnie zrównoważy proporcje.

Zmiany jakie wprowadziłam szyjąc drugi raz ten model, to poszerzenie o 1 cm mankietów.

Wykrój:
„Kocham szycie” 1/2018
Model 104
Rozmiar 36
Materiał: poliester

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Kasia Dusza

  Cześć,
  Przy Twojej figurze poszerzenie ramion to nie problem 🙂
  Bardzo ładnie wyglądasz, ciekawie dobrałaś materiał do fasonu. Dobrze podkreśla rękawy.
  Pozdrawiam,
  Kasia

  1. Cześć,
   Dziękuję 🙂
   Dlatego też pozwoliłam sobie na ten model 😉
   Pozdrawiam serdecznie 😉

Dodaj komentarz