Koszula jeansowa

Koszula jeansowa w żuczki

Koszula jeansowa, to coś czego nie może zabraknąć w mojej obecnej szafie. Uwielbiam je łączyć w różnych stylizacjach. Ponadto fajnie przełamują one oficjalny charakter stylizacji lub też podkręcają zwykłe proste stylizacje. Mam w swoim posiadaniu już dwie, krótką i długą. Niby wystarczy, ale kiedy zobaczyłam na stronie Minervy denim i do tego w żuczki, to po prostu zapragnęłam kolejnej koszuli!!!

koszula jeansowa w żuczki

W oczekiwaniu na materiał

Pomysł na koszulę w żuczki czy owady (nie znam się na robalach), raczej nie jest popularny. Mało osób nosi owady w postaci printów, czy też biżuterii. Właśnie przypomniał mi się mój naszyjnik sprzed kilku lat w jakieś owady, który bardzo często nosiłam 😀
Wracając do tematu, rzadko spotykany print, to też możliwość wyróżnienia się z tłumu, czy też posiadania unikatowej rzeczy. Tak więc, kiedy inni łapią materiały w popularne wzory, ja szukam czegoś innego.
Kiedy materiał przyszedł, wpadłam w jeszcze większy zachwyt. Narzeczony widząc mój wybór, nie była taki podekscytowany jak ja, ale to ja tworzę i to ja noszę. Ostatecznie koszula podoba mu się 🙂

koszula jeansowa

Jaki wybrać wykrój do takiego szalonego printu?

Przy princie, na którym trochę się dzieje, najlepszym wyborem będzie prosty model. Dzięki temu wzór zostanie lepiej wyeksponowany. Dlatego postanowiłam uszyć maksymalnie prostą koszule jeansową. Już wcześniej chciałam przetestować jeden model i trafiła mi się idealna okazja. Wybór padł na koszulę z „Szycie krok po kroku”.

denim total look

Koszula jeansowa i jej szycie

Pomimo wyboru konkretnego modelu koszuli, wprowadziłam kilka małych zmian, które dotyczyły rękawa. Przedłużyłam krótki rękaw, dopasowałam bardziej do własnej ręki i dodałam zwykły mankiet zapinany na jeden guzki. Jako wzór mankietu zastosowałam model z czerwonej szmizjerki, którą kiedyś uszyłam.
Najwięcej czasu spędziłam nad planowaniem i dopasowaniem wykroju do owadów. To nie było takie proste, bo te żuczki wcale nie leżą symetrycznie, jak w odbiciu lustrzanym. Do tego w tej koszuli plisy na guziki są z oddzielnej części wykroju. Drugą rzeczą która sprawiłam mi problem było wszycie kołnierzyka. Wynikało to z tego, ze nie ma w tym modelu stójki i jest plisa na guziki. Nie wiedziałam jak naciąć czy też może zagiąć punkt styku kołnierzyka i plisy. To przerwało moją pracę na 1,5 dnia, aż wymyśliłam rozwiązanie. Do szycia użyłam bardzo fajnych nici kolorowych, specjalnie dedykowanych jeansom, które pięknie wtapiają się w materiał.

koszula jeansowa w owady
jeansowa koszula damska stylizacja
koszula denim damska

Koszula jeansowa i stylizacje

Koszula jeansowa jest świetnym rozwiązaniem prawie do każdej sylwetki, typu urody i stylu. Jeśli ktoś ma mały biust, to wystarczy, ze zapnie wszystkie guziki i jest ok. Panie z dużym biustem i/lub krótką szyją poprzez rozpięcie kilku guzików, wysmuklą i wydłużą szyję oraz dodadzą lekkości. 
Koszula jeansowa cudownie łączy się z jeansowymi spodniami (w tym samym lub innym odcieniu), spódnicami o różnym modelu (z koła, ołówkowe itd.). Denim świetnie zgra się w stylizacjach z koronkami, falbankami, cekinami czy skórą. To jest naprawdę wdzięczny materiał.

koszule jeansowe damskie
denim look

Wykrój

Szycie krok po kroku 1/2013
Model: 3D
Rozmiar: 36
Materiał: bawełniany denim

denim w żuczki

Dodaj komentarz