Konkurs „Szycie na pokaz 2019”

Czym jest konkurs "Szycie na pokaz 2019"

Myślałam, że sobie daruję, ale jednak nie mogłam odpuścić sobie konkursu „szycie na pokaz 2019”. 
Pokaz ten organizują wspólnie: Ultra Maszyna, Tkaniny Karoliny i Burda, a to wszystko na Międzynarodowych Targach Tekstylnych Fast Textile organizowanych w Nadarzynie.
Aby się dostać do finału należy: albo wygrać w konkursie szyciowym (organizowanym w każdy miesiącu przez Ultra Maszynę i Burdę), albo wziąć udział w konkursie kwalifikującym do pokazu (szyjąc pełną stylizację). Tą drugą drogą dostałam się ja 🙂
Natomiast, aby walczyć o główną nagrodę, tym razem ploter, należało uszyć jakieś akcesoria z tkanin dostępnych w sklepie Tkaniny Karoliny.

Pomysł na stylizację do konkursu "Szycia na pokaz 2019"

Szczerze mówiąc, to nie miałam długo pomysłu na to, z czego stworzyć pełną stylizację. Wynikało to z faktu, że niestety uszycie spodni nie wchodzi u mnie w grę, bo wiecznie coś źle się układa, a spódnice są mi niepotrzebne, bo i tak ich nie noszę. Dlatego największy problem stanowił dół stylizacji. W końcu uznałam, że uszyję spódnicę, którą będę mogła wykorzystać w wakacje na jakimś wyjeździe. 
Początkowo myślałam, że będzie to spódnica w kształcie litery „A”, jednak to mi kompletnie nie pasowało do mojego stylu. Uznałam, że musi to być coś z wysokim stanem i zakładkami z przodu. Tak właśnie zaczęło się przeszukiwanie Burd. Niestety nic nie spełniało moich oczekiwań. Ale … wpadłam na pomysł, że może przemodeluję jakiś wykrój spódnicy, który najbardziej będzie się nadawał. I tak na nowo zaczęłam przeszukiwanie czasopism.
W końcu wpadła mi w oczy spódnica ołówkowa z wysokim stanem, którą uznałam za idealną do modelowania.
Góra stylizacji była dla mnie oczywista, czyli golf. Brakowało mi tylko jeszcze czegoś, jakiegoś wierzchniego ubrania i tu poratował mnie kożuszek, który uszyłam na początku wiosny tego roku.
Najgorzej było z akcesoriami – miałam początkowo pomysł, że uszyję elegancką nerkę w kształcie owalnej torebeczki, ale uznałam, że i tak nie będę tego nosić, więc po co mam to szyć. Później pojawił się pomysł na rękawice i beret. Rękawice po uszyciu wyglądały jak robocze, więc je wywaliłam, zaś beret uszyłam z wykroju innego niż planowałam.

szycie na pokaz 2019 stylizacja

Pokaż mi swoją stylizację, a powiem Ci, z jakich wykrojów pochodzi

Czy patrząc na moje ubrania, jesteście w stanie powiedzieć, z których wykrojów powstały? Chyba nie, bo trochę, a może więcej niż trochę, pozmieniałam.
Golf powstał z wykroju na body, spódnica z wykroju na spódnicę ołówkową, zaś kożuszek z wykroju na kurtkę.
Chyba w końcu nabrałam więcej odwagi na modelowanie i eksperymentowanie z wykrojami.
W końcu stresior puścił i już tak nie przeżywam, co będzie jak coś spierdzielę. Oczywiście wszystko staram się przemyśleć, a nawet w przypadku tej spódnicy, zrobiłam przeszycie próbne!

Opis kożuszka oraz perypetie związane z jego szyciem znajdziecie we wpisie
Aby powstał golf, pozbyłam się z wykroju części majtkowej i delikatnie przedłużyłam dół bluzki. Patrząc na to obecnie, mogłabym dodać jeszcze z jakieś 4-5 długości.
Spódnica, to same zmiany, tzn. boczne części przodu spódnicy przecięłam po łuku i dolną część poszerzyłam robiąc zakładki. Natomiast w przedniej części przodu dodałam rozporek. Tylna część spódnicy pozostała oryginalna. Całą długość spódnicy skróciłam do 2/3 uda. W ten sposób osiągnęłam poszerzenie w biodrach, które ładnie zaokrągla biodra i wysmukla optycznie talię.

Burda 10/2016
Kocham szycie 8/2019
Burda 4/2012
przemodelowana spódnica z wysokim stanem

Materiały na stylizację

Szczerze mówiąc, to zamawiając na Miękkie materiał na golf i spódnicę, nie byłam pewna czy wezmę udział w konkursie. Wyszłam z założenia, że jeśli uda mi się stworzyć to co mam w głowie, to spróbuję swoich sił. Na stronie sklepu, ku mej uciesze przed mymi oczami, pojawiła się cudowna dzianina w centki leoparda!!! Nie było mowy, aby był jakikolwiek inny materiał. Zostało tylko dobrać coś na spódnicę. Ostatecznie wypadło na wiskozę w przepięknym karmelowym kolorze. Kiedy przyszły materiały, okazało się, że wiskoza jest za delikatna na spódnicę, o której myślę. Więc na nowo zaczęło się przeszukiwanie pudeł z materiałami. Pamiętałam, że kiedyś kupiłam czarną grubszą tkaninę, która powinna mi wystarczyć na spódnicę. 
Do uszycia beretu zgodnie z zasadami konkursu, użyłam materiału ze sklepu Tkaniny Karoliny – weluru tapicerskiego. Zamiast podszewki użyłam weluru z ubiegłego roku, który kupiłam na torebkę do konkursu szycia na pokaz.

Szycie na pokaz

Muszę się Wam do czegoś przyznać

Zamawiając materiały na golf i spódnicę, powiedziałam Andrzejowi (właścicielowi sklepu Miękkie), że planuję uszyć z tego stylizację, w której pójdę na wybiegu szycia na pokaz.
Podobnie rzecz się miała z Burdą, okazało się bowiem, że pokaz i warsztaty, które miałam poprowadzić z Burdą, miały odbyć się tego samego dnia. A ja jeszcze nie mając uszytych rzeczy, napisałam do Burdy, czy da się coś zrobić, bo chcę wystąpić na pokazie, ale nie chcę rezygnować z prowadzenia warsztatów. 
Wyszłam jakimś cudem z założenia, że dostanę się do finału – haha – nie wiem, jak i dlaczego, ale takie pewne przekonania mogłyby mi towarzyszyć częściej.
Ostatecznie do finału konkursu się dostałam, tak jak zapowiedziałam to Andrzejowi z Miękkie i Pameli z Burdy.

szycie na pokaz golf i spódnica

Dlaczego tak zależało mi na wzięciu udziału w "Szyciu na pokaz 2019"?

Ponieważ to przede wszystkim dobra zabawa. Rok temu chwilę przed wyjściem na wybieg moje serce waliło jak przed egzaminem, a nogi były jak z waty. Jednak kiedy ruszyłam, wszystko spłynęło ze mnie i czułam się bardzo fajnie. Poznałam wtedy też wiele szyjących dziewczyn, część z nich znałam już z internetu. Do tego niesamowite jest przyglądanie się uszytym ubraniom. Uwierzcie mi, to co widzicie na zdjęciach często nie oddaje tego, co jest w rzeczywistości. 
W tym roku było podobnie. Nie denerwowałam się już tak, ale poznałam kilka nowych fajnych dziewczyn, z którymi dobrze się bawiłam na backstage’u. Niestety z tego względu, że między próbą, a występem, prowadziłam zajęcia jako Mentorka Burdy, to wielu szyjących kobiet nie poznałam i nie miałam kiedy obejrzeć ich ubrań czy uszytych akcesoriów. 
Dziewczyny szyją piękne ubrania, a jeśli chodzi o akcesoria, to ten konkurs wyzwala u wielu szyjących, niesamowitą kreatywność. Moim faworytem pod względem akcesoriów był kuferek Agnieszki Klemińskiej – kuferek był dopracowany pod każdym względem, podobnie jak jej stylizacja. 
Cieszę się, że nie muszę siedzieć w komisji, bo jeśli chodzi o wybór, która uszyta stylizacja jest najlepsza, to jakiś kosmos. Każda dziewczyna szyje, to co jej w duszy gra i co jest z nią spójne. Styli jest tyle ile dziewczyn na wybiegu. Nie da się tak naprawdę tego porównać i wybrać najlepszej pracy. Może gdyby był jeden określony wąski zakres, typu, np. suknie wieczorowe, to byłoby inaczej, ale tu jest totalna dowolność. 

szycie na pokaz kożuszek
golf w centki

Czy jestem zadowolona ze swojej stylizacji?

Kożuszek uwielbiam i noszę, gdy tylko mogę, czyli, kiedy pasuje mi do stylizacji.
Golf jest dokładnie taki jaki chciałam i bardzo go lubię, a do tego jest ciepły i pasuje do większości moich rzeczy.
Spódnica, tak jak mówiłam, nie lubię spódnic, a te szyłam z myślą o lecie. Poza pokazem jeszcze jej nie miałam na sobie.
Beret – jeśli mam być szczera, nie lubię go i na pewno go nie włożę. Zastanawiam się na co go przerobić 😉

szycie na pokaz - golf w centki
spódnica z wysokim stanem

Wykroje

Kożuszek
Burda 10/2016
Model 119 (kurtka)
Rozmiar 36
Materiał: imitacja kożucha

Golf
Kocham szycie 8/2019
Model 105 (body)
Rozmiar 36
Materiał: dzianina typu punto

Spódnica
Burda 4/2012
Model 118
Rozmiar 36
Materiał: tkanina bawełniana

Beret
Kocham szycie 1/2018
Model 133
Rozmiar 58
Materiał: welur tapicerski

Stylizacja i makijaż: FemStyleWay
Zdjęcia: narzeczony (M.B.)

spódnica z zakładkami - szycie na pokaz 2019

Czy można zobaczyć gdzieś pokaz?

Oczywiście 😉
Linki i filmy wstawiam poniżej 🙂
Miłego oglądania 😉

Szycie na pokaz 2019 – autor filmu: narzeczony (M.B.) 

Szycie na pokaz 2018 – autor filmu: narzeczony (M.B.)
Przypominajka jak było w ubiegłym roku

Szycie na pokaz 2019 – teledysk – film jest własnością sklepu Tkaniny Karoliny

Szycie na pokaz 2019 – film jest własnością sklepu Tkaniny Karoliny
Pełna relacja z pokazu 

Ten post ma 3 komentarzy

Dodaj komentarz