Żółta kreacja wieczorowa

Jakie kolory przychodzą Wam na myśl , gdy pomyślicie o kreacji wieczorowej?

Mi, może nie w pierwszej kolejności, ale na myśl przyszła żółta kreacja wieczorowa. Większość osób, w tym i ja, oczywiście kojarzy kreacje wieczorowe z takimi kolorami, jak: czerń, czerwień, bordo czy granat. Tak, kojarzymy z kolorami ciemnymi. Jednak nie tylko kolory ciemne nadają się na tego typu kreację. Wszystko tak naprawdę zależy od materiału, z którego jest wykonana i od typu urody, do jakiego będzie założona. Bo przy tym wszystkim należy pamiętać zawsze o jednej ważnej sprawie, ubranie ma podkreślać nasze walory i wydobywać z nas piękno. 

żółty welur

Skąd pomysł na żółtą kreację wieczorową?

To wynikło z miłości do koloru żółtego!!! Nic na to nie poradzę i nie chcę radzić. Ten kolor do mnie przemawia i uwielbiam go! Gdyby nie fakt, że mam już dwa żółte sweterki i jedne długi kardigan w tym kolorze, to kupiłabym na przecenach kolejne słoneczne sweterki. W tym kolorze bardzo dobrze się czuję, ale też zgrywa się on z moim typem urody. Jeśli ktoś myśli, że nie może nosić tego typu koloru, to jest w małym błędzie. Wszystko zależy od odcienia i temperatury koloru. Owszem, żółty kolor nie jest najlepszy latem w Polsce, bo można zostać władcą much, ale będąc za granicą nie zauważyłam tego problemu.
Wracając do wyboru koloru żółtego, to jak tylko na stronie sklepu Pinsola zobaczyłam ten welur, to nie było mowy o czymkolwiek innym. Chociaż wpadł mi też w oko złoty welur tapicerski, który gdyby nie miała koniczyny tureckiej, to byłby mój!

żółta kreacja wieczorowa
yellow velvet

To nie jest sukienka?

Nie, moja żółta kreacja wieczorowa, nie jest sukienką. Uwielbiam praktyczne rzeczy! Dlatego sukienka, a w zasadzie suknia, w moim postrzeganiu, jest niepraktyczna. Raz bym ją założyła i koniec. Musiałam wymyślić coś, co będę mogła wykorzystywać przy różnych stylizacjach. Tak do głowy wpadł mi pomysł na bluzkę ze spódnicą. Bluzkę mogę zakładać na co dzień ze spodniami. Zaś spódnicę też jeszcze jakość zestawię z czymś, ale na d tym muszę jeszcze pomyśleć. 

kreacja na manekinie
żółta kreacja na manekinie

Wykrój na żółtą kreacje wieczorową

Niestety w tym miejscu muszę rozczarować wszystkich, którzy liczą na gotowy model. Sama stworzyłam te formy. Bluzkę stworzyłam na bazie t-shirta z książki: „Super t-shirt”, zaś spódnicę na bazie własnej konstrukcji. Modelowanie spódnicy nie było takie proste. Bo to, co sobie narysowałam (moją kreację) musiałam teraz rozłożyć na czynniki pierwsze i pobawić się w origami. Jeszcze jakiś czas temu, nie pomyślałabym, że jednak zacznę bawić się w modelowanie. Do tego chyba trzeba dojrzeć, a przynajmniej ja musiałam.

musztardowy welur ze złotem
musztardowy welur tyłem

Szycie

Szycie bluzki było całkiem proste i szybkie. Podłożenia i dekolt przejechałam overlokiem i na maszynie podłożyłam. Z tym, że dekolt podłożyłam na podwójnej igle.
Spódnica, to trochę trudniejsza sprawa, ze względu na zakładki, a w zasadzie zapasy zakładek. Nie byłam w stanie ich dodać na papierze, bo nie pracuje jak materiał. Dlatego musiałam przy krojeniu materiału zostawić duży zapas materiału na podłożenie, a po zszyciu, odcięcie nadmiaru. Jedyna poprawka była przy końcu zakładki wierzchniej, gdzie musiałam jechać z wysokości ok. 1 cm. 
Na koniec zostawiłam przyszycie złotej ozdobnej tasiemki. Kolejny raz powtórzę, nie lubię szycia ręcznego! A przyszywanie tej tasiemki zajęło mi ok. 2,5-3 godziny!!! Nie jestem taka sprytna w szyciu ręcznym, więc tym bardziej podziwiam kobietki, które ręcznie naszywają koronki. 

lovely velvet

Wykrój

Bluzka
„Super t-shirt” Agnieszka Tylak
Model: 1100
Materiał: musztardowy welur Nicki (80% bawełna, 20% poliester)

Spódnica
Własna konstrukcja
Materiał: musztardowy welur Nicki (80% bawełna, 20% poliester)

żółty welur

Dodaj komentarz