Okiem stylistki – Burda 2/2018 część trzecia

Czas dokończyć to co zaczęłam, czyli opisać modele,  które pozostały nietknięte we wcześniejszych postach. 

Dziękuję za lajki oraz miłe komentarze do poprzednich wpisów na fb i instagramie (jeśli ktoś nie wie, to tam też posiadam konta @drszyje).

Tak więc do dzieła.
Bluzka 111 – bardzo fajnie ukryje brzuszek i nie ma się co martwić w tym przypadku u szerokie rękawy. Panie o figurze „gruszki” , najlepiej jeśli tę bluzkę ładnie z przodu włożą za pasek, to podkreśli płaski brzuszek, a do tego nie doda zbędnych kilogramów. Natomiast u pań z większym biustem proponuje rozpiąć 2-3 guziczki, nadając dekoltowi kształt litery „V”, to zapobiegnie nadmiernemu optycznemu powiększeniu piersi i nadaniu masywności w tej części sylwetki.
Zdjęcie ze strony Burdy
Kurtka 112 – bardzo dobrze sprawdzi się u pań bez talii. Dobrze też zaprezentuje się w niej sylwetka o masywniejszej górze, tzn. większym biuście i/lub brzuszku. Niestety kurtka ta może zaszkodzić paniom o dużej dysproporcji między ramionami a biodrami, gdzie biodra są znacząco szersze od górnej partii ciała. Powinny ją unikać panie o bardzo krótkiej szyi i masywniejszym tułowiu.
Zdjęcie ze strony Burdy
Sukienka 113 – bardzo ładnie podkreśli czy też optycznie wydobędzie talię. Dodatkowo zakładki przy dolnej części zaokrąglą sylwetkę, a więc dodadzą krągłości paniom, które mają wąskie biodra w stosunku do linii ramion. Pomimo, że ta sukienka zaokrąglą biodra, to nadaje się też dla pań z pełniejszymi bioderkami, od których uwagę odciągną asymetrycznie zapinane guzki oraz pasek czy zakładka poniżej paska.
Zdjęcie ze strony Burdy
Sukienka 114 – jak już pisałam przy sukience 127, ten model jest praktycznie prawie dla każdej figury. Panie, które chcą ukryć brzuszek, powinny wybrać materiał z printem,  podobnie jak jest to widoczne na zdjęciu do modelu 114 A.
Zdjęcie ze strony Burdy
Bluzka 116 – sprawdzi się przy każdej figurze, pod warunkiem, że będzie to tkanina jak w modelu A (np. jedwabna satyna, czy inny delikatny lejący się materiał). Jedyna uwaga, to że jeśli ktoś ma większy biust i nie chce go dodatkowo powiększyć, to powinien zrezygnować z kieszeni oraz rozpiąć koszulę pod szyją. 
Zdjęcie ze strony Burdy
Spódnica 119 – kształt ołówkowy to jeden z piękniejszych kształtów dla kobiecej figury. Wspaniałe podkreśli piękne pełne biodra u „gruszek”, pokazując przy tym idealny płaski brzuszek. Natomiast panie „jabłka” (szczególnie te szczupłe z samym większym brzuszkiem) niestety mogą w tak dopasowanej spódniczce wyglądać jak w ciąży,  gdyż idealnie przylegająca forma podkreśli też większy brzuszek. Rozwiązaniem w tym przypadku może okazać się bielizna wyszczuplająca, która ładnie wszystko „upakuje”.
Zdjęcie ze strony Burdy
Sukienka 123 – sprawdzi się bardzo ładnie u drobnych pań, szczególnie u tych z biodrami węższymi w stosunku do linii ramion. Panie z okazalszymi bioderkami, jeśli nie chcą dodatkowo podkreślać krągłości muszą z niej zrezygnować. Ta sukienka zupełnie nie nadaje się dla pań o figurze „jabłka”.
Zdjęcie ze strony Burdy
Spodnie 124 – kolejne spodnie z nogawkami 7/8 zaproponowane paniom w rozmiarze 44-52 i kolejny raz muszę powiedzieć w tym przypadku – NIE. Takim rozmiarom ta długość i dziwne przeszycie robi krzywdę – skraca nogi, a do tego nadaje masywności i ciężkości dolnej partii sylwetki.  Na zdjęciu styliści bardzo ładnie wybrnęli zakładając do nich szpilki i kamizelkę, która optycznie wyszczupla całą sylwetkę, natomiast wystarczy spojrzeć na zdjęcie samych nóg (obok) w płaskich butach i już widać zmianę proporcji na niekorzyść.
Zdjęcie ze strony Burdy
Skórzana kurtka 126 – pierwsza ważna rzecz – jeśli nie jest się drobną kobietką, o męskiej budowie bioder i/lub szerokich ramionach w stosunku do dolnej partii ciała, to należy kategorycznie zrezygnować z kieszeni, które na tej wysokości i do tego, tak mocno odstające dodają centymetrów biodrach i brzuszku! Góra kurtki po rozchyleniu klap i do tego z takim przeszyciem brzegów, nie nadaje się dla pań o dużym biuście i szerokich ramionach, gdyż jeszcze bardziej zostają one optycznie powiększone.
Zdjęcie ze strony Burdy
Koszula 128 – sprawdzi się tak naprawdę prawie przy każdej figurze. Panie o większym biuście, które nie chcą dodatkowo przyciągać do niego uwagi, mogą zrezygnować z kieszeni. Koszula ta ukryje brzuszek. Niekorzystnie taka koszula będzie wyglądała u niskich pań z masywnym dołem, tzn. z szerokimi biodrami i masywnym udami oraz łydkami.
Zdjęcie ze strony Burdy
Bluzka 129 – bardzo dobrze zakamufluje brzuszek, ale też nada się dla pań o szerszych bioderkach.
Zdjęcie ze strony Burdy
Sukienka 130 – sprawdzi się przy większości figur. Natomiast powinny na nią uważać panie o figurze kompletnie bez talii, bo niestety taka figura jeszcze bardziej zrobi się nieopływowa. Przy delikatnej tkaninie i brzuszku z fałdami,  niestety mogą one się bardziej uwidocznić.  
Zdjęcie ze strony Burdy
 
Tak więc wskazówki do wykrojów z Burdy 2/2018 zostały już opisane.
Kolejny raz przypominam, że to tylko wskazówki i wszystko zależy od materiału, printu, dodatków oraz ubrań, które uzupełniają stylizację.
 

 

Dodaj komentarz