Okiem stylistki – Burda 4/2018 część I

Już jest najnowsza Burda 4/2018, a w niej wiele fajnych propozycji. Może ktoś się pokusi i jeszcze przed świętami coś sobie uszyje. Mi się to niestety nie uda, ale mam swoje faworyty, które na pewno znajdą się w mojej szafie!!!

Przejdźmy więc do omawiania modeli:
Żakiet 101 – linie cięcia pięknie wymodelują sylwetkę i optycznie podkreślą talię. Niestety przez stójkę nie nadaje się paniom o krótkiej szyi. Bufiaste rękawy sprawią, że sylwetka wyda się bardziej rozbudowana, a więc idealnie dla pań o wąskich ramionach, natomiast u barczystych pań, sylwetka wyda się jeszcze bardziej rozbudowana w górnej partii. Dekolt pięknie eksponuje i wyszczupla górną część sylwetki. Natomiast pasek może sprawić, że u pań „jabłek” bardziej uwydatni się brzuszek.
Zdjęcie ze strony Burdy
Żakiet 102 – podobnie jak żakiet 101, jednak dzięki temu, ze jest krótszy, sprawdzi się idealnie u pań z większymi brzuszkami, ale też szerokimi biodrami. Do tego brak paska sprawia, że mogą go swobodnie nosić panie „jabłka”.
Zdjęcie ze strony Burdy
Trencz 103 – prawie do każdej figury. Idealnie dla pań, które są większe w górnej części figury. Do tego luźno puszczony bez przewiązania, sprawi, że figura wyda się smuklejsza i dłuższa. Niskie panie powinny skrócić ten płaszcz, aby nie odejmował im dodatkowo centymetrów. Idealnie nada się także paniom z opadającymi ramionami.
Zdjęcie ze strony Burdy
Bluzka 105 – bluzka w zasadzie do prawie każdej sylwetki. Jeśli górna część figury jest większa, to najlepiej zawsze mieć rozpiętą koszulę, tak aby tworzył się dekolt w serek. Panie z większym brzuszkiem powinny zostawić trochę luzu w dolnej części bluzki, tak aby nie opinała się ona w tej części ciała.
Zdjęcie ze strony Burdy
Sukienka 107 – ładnie zakryje grubsze ramiona. Ze względu na dekolt, polecałabym ją paniom szczupłym w górnej części sylwetki. Uważać powinny panie z brzuszkami, bo niestety falbanka pod talią i marszczenie na gumce będą podkreślały większy brzuszek.
Zdjęcie ze strony Burdy
Spódnica 109 – idealny krój dla „gruszek”, bo podkreśla piękne bioderka. Świetnie sprawdzi się też u szczupłych pań. Natomiast u pań „jabłek” niestety brzuszek zostanie podkreślony, ale tak jak pisałam już we wcześniejszych postach, wystarczy wpuścić bluzkę, w tym przypadku po prawej stronie przodu do środka i zostawić luźno zwisającą i w taki sposób ładnie zakamufluje się oponka.
Zdjęcie ze strony Burdy
Kurtka 111 – pasuje do większości figur. Jedynie na co trzeba uważać, to aby przy dużym biuście nie zapinać się pod szyję, a jedynie do wysokości, gdzie zaczyna się biust. Zaś u pań „jabłek” darować sobie pasek, bo niestety podkreśli on brzuszek.
Zdjęcie ze strony Burdy
Zdjęcie ze strony Burdy
Bluzka 113 – sprawdzi się przy większości figur, natomiast powinny panie „puszyste”, ale też z krótką szyją. Panie „gruszki” powinny wpuszczać bluzkę w dolną część ubioru.

Zdjęcie ze strony Burdy
Sukienka 115 – fason dla pań szczupłych, „gruszek” i barczystych. Natomiast u pań „jabłek” podkreśli wszystkie fałdki i zbuduje jeszcze bardziej masywną sylwetkę w górnej części.
Zdjęcie ze strony Burdy
Sukienka 117 – krój do każdej figury. ładnie wysmukla szyję, podkreśla fałdę, maskuje brzuch, biodra. U pań o sylwetce prostej (zbliżonej do męskiej, czy też dziecięcej) stworzy krągłości, a w przypadku innych figur, zamaskuje to, co najmniej korzystnie wygląda.
Zdjęcie ze strony Burdy
Zdjęcie ze strony Burdy
Bluzka 119 – bluzka idealna dla prostych sylwetek, natomiast panie większe w górnej części sylwetki, jeszcze bardziej optycznie będą za sprawą tej bluzki powiększone.
Zdjęcie ze strony Burdy
Zdjęcie ze strony Burdy
Sukienka 121 – bardzo ładnie ukryje grubsze ramiona. Podkreśli lub też optycznie stworzy talię, dzięki paskowi. Bardzo dobry fason dla pań w rozmiarach 44-52.
Zdjęcie ze strony Burdy
Kurtka 123 – w przypadku pań pełniejszej budowie i do tego krótkiej szyi, niestety ta kurtka doda masywności. Natomiast w przypadku założenia jej bez zapięcia i tylko z przewiązaniem tak, jak jest to w modelu B, bardzo fajnie wyszczupli sylwetkę. Wystrzegać się jej powinny ze względu na długość panie, o bardzo masywnych biodrach.
Zdjęcie ze strony Burdy
Zdjęcie ze strony Burdy
Bluzka 125 – niestety ta bluzka dodaje masywności i obciąża sylwetkę.Jeśli któraś z pań się na nią zdecyduje, to dobrze jeśli będzie ona uszyta w jakieś geometryczne wzory, tak jak jest to na zdjęciu.
Zdjęcie ze strony Burdy
Należy pamiętać, że są to tylko wskazówki i wiele zależy od materiału, printów, dodatków, pozostałych części garderoby oraz sposobu noszenia.

Dodaj komentarz