Asymetryczna bluzka w czarno-białe paski

Asymetria?

Asymetryczna bluzka powstała na podstawie własnej konstrukcji bluzki. Szukałam czegoś fajnego, innego, ale też ciekawego w magazynach o szyciu. Jednak nic nie podobało mi się na tyle, by podjąć się szycia. Czas mnie gonił, bo jeszcze wtedy byłam w trakcie wyzwania „szyciowe oczyszczenie”, a do tego potrzebowałam czegoś fajnego na wyjazd na Sycylię. Jak nie lubię asymetrii, tak tym razem zachciało mi się jej. Jedyną szansą było stworzenie samodzielnego wykroju. 

bluzka w paski

Co będzie jeśli...?

Ni przepadam za dłubaniem przy wykrojach i najlepiej byłoby, jakby wszystkie wykroje z magazynów o szyciu, miały idealnie pasujące modele do mojej sylwetki i do tego wpisywały się w mój gust. Niestety tak nie jest. Mam czasami wrażenie, że z tym dopasowaniem do sylwetki, to czysta ruletka – haha. Zazdroszczę niektórym dziewczynom zapału, do tworzenia własnych konstrukcji i przeszywania ich po kilka razy, aż wyjdą idealne. 
Na pomysł, aby stworzyć bluzkę według własnej konstrukcji wpadłam w trakcie porządkowania w szafie (czyli mam na myśli wywaleniu pozwijanych kulek ubrań, by ładnie je złożyć i włożyć na nowo do szafy). Natrafiłam w tym bałaganie na moją bluzkę z falbanką, która powstała … hmmm… instagram mi podpowiada, że w sierpniu 2017 r. Uznałam, że skoro wtedy mi się udało, to jeszcze raz uszyję ten model, jednak jak się okazało, chyba wywaliłam szablon.
Pojawił się strach i pytanie: „Co będzie jeśli mi się nie uda?!”. Jednak tym razem postanowiłam nie poddać się. 

bluzka w parku

Dobór materiału

Szczerze mówiąc to nie pamiętam, czy pierwszy był wykrój i do niego dobrałam materiał, czy wiedziałam jaki chcę wykorzystać materiał i stworzyłam pod niego wykrój. Wydaje mi się, ze chyba ta pierwsza opcja miała miejsce, czyli stworzyłam wykrój, a potem dobrałam materiał. Tak, jestem już nawet pewna, że było właśnie tak, bo dla sprawdzenia tego, co stworzyłam, wykorzystałam poszewkę, której miałam się pozbyć, bo nie pasuje mi na poduszki. Tak bardzo mi się ta próbna wersja spodobała, że nawet miałam ochotę wykończyć ją i w niej chodzić. 
Zastanawiałam się jaki materiał wykorzystać i wtedy przeglądając swoje zapasy natrafiłam na bawełnę w czarno-białe paski. Kupiłam ją ponad rok temu z nadzieją uszycia bluzki z Burdy, ale przeanalizowałam wykrój i uznałam, że bluzka może kiepsko wyglądać. W ten sposób tkanina przeleżała sobie te 12 miesięcy czekając na pomysł.

bluzka w paski bokiem
bluzka w paski tyłem

Wykrój, szycie itp.

Do stworzenia tego modelu wykorzystałam szablon bluzki podstawowej. Zrezygnowałam z zaszewek w talii, zrobiłam asymetryczną linię dekoltu oraz skróciłam rękawy do 3/4. Aby nie było nudno, postanowiłam paski ułożyć w różnych kierunkach. Na bluzce paski ułożyłam pionowo, zaś na rękawach poziomo. Dzięki temu zachowałam fajnie proporcje i nie dodałam optycznie nigdzie centymetrów, a bluzka zrobiła się ciekawsza. Linię dekoltu obszyłam czarną lamówką z tej tkaniny, a rękawy wykończyłam specjalnie w prostopadłe do tych idących przez długość. 
Bluzka wyszła idealnie tak jak chciałam. 

Sesja zdjęciowa

Sesję zdjęciową zrobiłam w Taorminie na Sycylii. Ale nie wiecie ile kosztowało mnie nerwów wyprasowanie jej małym turystycznym żelazkiem i do tego na skrawku łóżka. Kiedy tylko ogarniała mnie duma, że udało mi się, to nagle dostrzegałam zagniecenia, które powstały w trakcie prasowania drugiej strony. 
Na dodatek zmienialiśmy miejsce noclegowe i przez całe 3 godziny jazdy samochodem musiałam trzymać pasy bezpieczeństwa, aby dodatkowo nie wymiętoliły mi tej bluzki. 
Na miejscu w Taorminie przywitał nas deszcz. Już myślałam, że nie zrobię jednak tych zdjęć. Jednak uznałam, że trudno, jest jak jest, taki urok tej bawełnianej tkaniny. 

paski na schodkach
bluzka w taorminie

Wykrój

Na podstawie własnej konstrukcji
Materiał: tkanina bawełniana

Stylizacja i makijaż: Adelina Abdel-Aziz (FemStyleWay)
Zdjęcia: narzeczony (M.B.)

paski ze sweterkiem

Ten post ma jeden komentarz

Dodaj komentarz