1 wykrój na 10 sposobów

Czas, abym opisała bardzo fajną akcję, którą zorganizowała jakiś czas temu Burda.

Mianowicie, Redakcja czasopisma ogłosiła, że poszukuje 10 osób, które przystąpią do zabawy polegającej na uszyciu spódnicy z wykroju i materiału, który otrzymamy. Oczywiście natychmiast zgłosiłam się, bo jest to zawsze motywacja do działania szyciowego, nowe wyzwanie i pobudzenie kreatywności. 
Wśród wybranej 10 znalazłam się także i ja! 😃
Zdjęcie: M. Klaban / Burda Foto Studio
Akcja miała na celu pokazanie, że jeden model spódnicy w zależności od pomysłu osoby i materiału, może zupełnie inaczej wyglądać.
Następnym krokiem była informacja ze zdjęciem modelu spódnicy i zdjęciami próbników materiałów, które sponsor (dresowka.pl) zaoferował. Najbardziej spodobała mi się krepa nurek w kolorze beżowym i bordowym. Model spódnicy wydał mi się całkiem prosty do szycia.
Zdjęcie: @drszyje
Teraz czas na rzeczywistość i niespodzianki, które mnie spotkały.
Materiał przyszedł nie beżowy, a w kolorze spranego majtkowego różu – to niestety pokrzyżowało mi trochę wizję (w końcu beż w tym sezonie jest modny) i bynajmniej nie był to materiał typu nurek. Wykrój okazał się jednak nie taki prosty jak myślałam, ciężko było rozgryźć wykończenie góry spódnicy. Długo czekałam też na wizję ostatecznej wersji spódnicy, kilka wersji przewijało mi się w głowie. Jedyną rzeczą, której od początku byłam pewna, to długość. 
Każdy z modeli posiadał kieszenie, które uszyłam wraz z ozdobną, koronkową taśmą, ale ostatecznie zrezygnowałam z nich, bo niestety materiał był zbyt ciężki i te kieszenie nie układałby się ładnie.
Po zdecydowaniu się na ostateczną wizję, przyszedł czas na szycie. Długość musiałam skrócić, tak, aby pasowała do mojej figury i podkreślała, to co najlepsze 😉 Po uszyciu spódnicy,  niestety okazało się, że jest dużo za szeroka w pasie (zapomniałam uwzględnić, że schudłam? 😕) i musiałam kombinować co z tym zrobić, tym bardziej, że model jak się dobrze przyjrzy zdjęciu, jest spódnicą biodrówkową, a ja w takich od wielu lat nie gustuję (chociaż kiedyś biodrówki + krótka bluzka, to było, to co kochałam, ale wtedy były inne czasy i inna moda 😉). Po ogarnięciu już wszystkiego, okazało się, że spod górnej warstwy wystaje mi dolna i było trzeba pruć dół, by na nowo podkładać.
Dla podkreślenia talii oraz uniknięcia mdłego efektu, puściłam ozdobny czarny pasek. Zapięcie zrobiłam na zatrzaski. Na koniec, czyli dzień przed sesją w Burda Foto Studio, szyłam pasującą do mojej wizji stylizacji, koronkową bluzkę i top pod spód. Dzięki temu, koronka, która leżała od 2 lat w pudełku, w końcu doczekała się szycia! 😃
21 października przyszedł dzień sesji i czas spotkania z pozostałymi dziewczynami biorącymi udział w akcji. W oczekiwaniu na Redaktorkę zaczęła się między nami oczywiście wymiana doświadczeń z szycia w tym wyzwaniu. Okazało się, że moje trudności ze zrozumieniem wykończenia góry, za długim spodem spódnicy czy też zbyt szerokim pasem, nie był jedynym przypadkiem. Niestety dziewczyny, które wybrały ten sam materiał, co ja spotkały się z tymi samymi zagwostkami. Wszystkie pełne emocji, związanych z wyzwaniem i tym, co każda z nas uszyła, były tak duże, że buzie nam się nie zamykały, pokazywałyśmy sobie nawzajem własne uszytki, to co która wymyśliła, zastosowała przy szyciu! To było takie fajne uczucie! Z poczekalni zostałyśmy zaproszone do Cafe Burda, gdzie przy kawie dalej wymieniałyśmy się naszymi uwagami, ale tym razem już z Redaktorkami Burdy. W oczekiwaniu na sesję każdej z nas z osobna siedziałyśmy w pokoju ze słodkościami 😉, wszyscy, którzy kochają słodkości jak ja, wiedzą, że (słodkości + maniaczki szycia oraz wspólne pogaduchy, to coś bardzo fajnego!!!). 
Zdjęcie: @drszyje
Ostateczny efekt możecie zobaczyć poniżej 😉 Każda z nas stworzyła spódnicę, która odzwierciedla indywidualną wizję, preferencje i po części także charakter danej osoby. 
Wszystkie zdjęcia z sesji, a w tym osobne każdej spódnicy i detali będzie można zobaczyć już w styczniowym numerze Burdy.
Filmik z sesji zdjęciowej możecie zobaczyć na moim instagramie w relacji „1/10” 😉
Wykrój:
Burda Style
Model 6375 A
Zdjęcie: M. Klaban / Burda Foto Studio
Zdjęcie: M. Klaban / Burda Foto Studio
Zdjęcie: M. Klaban / Burda Foto Studio
Zdjęcie: M. Klaban / Burda Foto Studio
Zdjęcie: M. Klaban / Burda Foto Studio
Zdjęcie: M. Klaban / Burda Foto Studio

Ten post ma 2 komentarzy

 1. Kasia K

  Cześć,
  Ale super, gratuluję! Nie mogę się doczekać styczniowego wydania.
  Pozdrawiam i życzę kolejnych sukcesów 🙂
  Pozdrawiam,
  Kasia

Dodaj komentarz